Co to jest oasowskiego (definicja)?


Definicja

Oasowskiego jest to odmiana słowa oasowski, które jest przymiotnikiem pochodzącym od słowa oasa. Oasa to pojęcie związane z religią i kulturą rdzennej ludności Ameryki Południowej, zwłaszcza z kulturą Indian z Andów. Oasa jest miejscem kultu, sanktuarium i uważana jest za święte miejsce dla Indian. Słowo oasowski oznacza zatem coś związanego z kulturą i religią Indian z Andów. Oasowskiego może odnosić się również do mieszkańców oas, czyli rdzennej ludności zamieszkującej okolice oas. Mieszkańcy oas są znani z bogatej kultury i wierzeń, a także z umiejętności uprawy ziemi w trudnych warunkach klimatycznych. Dlatego też słowo oasowskiego może oznaczać coś charakterystycznego dla tej grupy ludzi, na przykład ich język, zwyczaje czy tradycje. W języku polskim słowo oasowski pojawiło się stosunkowo niedawno, a jego popularność jest związana z rozwojem turystyki w Ameryce Południowej. Coraz więcej osób interesuje się kulturą i historią Indian z Andów, dlatego też coraz częściej spotykamy się z pojęciami takimi jak oasowskiego. Wiele organizacji i instytucji zajmujących się ochroną dziedzictwa kulturowego Indian z Andów używa tego słowa w swoich działaniach. W literaturze i sztuce słowo oasowski również odgrywa ważną rolę. Wiele dzieł literackich i filmowych opowiada o życiu i wierzeniach Indian z Andów, a słowo oasowskiego jest często używane w tytułach tych dzieł. Odnosi się ono wówczas do charakteru i tematyki utworu, a także do jego głównych bohaterów, którzy są zazwyczaj rdzennymi mieszkańcami oas. W kontekście kultury i religii słowo oasowskiego może również odnosić się do pewnego rodzaju duchowości i sposobu myślenia. Indianie z Andów mają bardzo bliskie relacje z naturą i wierzą w jej siłę i moc. Dlatego też słowo oasowskiego może oznaczać coś związanego z tą duchowością i filozofią życia. Podsumowując, słowo oasowskiego jest odmianą słowa oasowski, które jest związane z kulturą i religią Indian z Andów. Może ono odnosić się do mieszkańców oas, charakterystycznych dla nich zwyczajów i tradycji, a także do duchowości i filozofii życia rdzennej ludności. W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z tym słowem, szczególnie w kontekście turystyki, literatury i sztuki, co świadczy o jego coraz większej popularności i znaczeniu w społeczeństwie.

Czy wiesz już co to jest oasowskiego?

Inne definicje:

walencyjnego
(...) Natomiast czasownik "myśleć" jest zdolny do tworzenia związków tylko z podmiotem, więc jego walencja wynosi 1. Walencja wyrazu może być również określona przez liczbę argumentów, które muszą występować w zdaniu, aby wyraz był poprawnie użyty.Walencja zdaniaPodczas gdy walencja wyrazu odnosi się do jego zdolności do tworzenia związków z innymi elementami w zdaniu, walencja zdania dotyczy ogólnej liczby elementów, które muszą występować w zdaniu, aby było ono poprawne. Na przykład, zdanie "On pisał list" (...)

maczetami
(...) takim przypadku, używa się słowa "maczetami" zamiast "maczet".W krajach, w których maczety są powszechnie używane, często można spotkać grupy ludzi pracujących wspólnie z użyciem tego narzędzia. Jest to szczególnie popularne w krajach afrykańskich, gdzie maczety są nieodłącznym elementem codziennych prac rolniczych i budowlanych. W takich grupach pracujących, często można usłyszeć słowa "maczetami", gdyż jest to najbardziej precyzyjne określenie dla zespołu narzędzi, które są wykorzystywane przez wszystkich (...)

machometrowym
(...) precyzyjne i zaawansowane machometry, wykorzystujące m.in. elektronikę i optykę. Obecnie są one nieodłącznym elementem wyposażenia armii i służb specjalnych, a także wykorzystywane w badaniach naukowych i testach broni.ZastosowanieMachometry są wykorzystywane głównie w celach militarnych, do pomiaru prędkości pocisków wystrzeliwanych z różnego rodzaju broni palnej, rakiet czy też armat. Są niezwykle ważnym narzędziem w procesie projektowania i testowania nowych rodzajów broni oraz amunicji. Dzięki nim (...)

dakkijek
(...) umiejętnością wirtuozowską, aby wydobyć z dakkijka charakterystyczne dla niego dźwięki.Podsumowując, dakkijek jest to odmiana słowa "dakkijka", które oznacza instrument muzyczny wykorzystywany głównie w muzyce klezmerskiej. Jest to instrument melodyjny, wykonany z drewna i wykorzystujący odmienną skalę muzyczną. Dakkijek jest nieodłącznym elementem żydowskiej kultury i jest wykorzystywany również w innych gatunkach muzycznych. Gra na tym instrumencie wymaga wprawy i precyzji, a muzyk musi wykazać się (...)

żabieńcowatym
(...) problemu dotrzeć do nektaru i pyłku, co jest niezbędne do zapłodnienia rośliny.Przykłady roślin żabieńcowatychNajbardziej znanym przykładem rośliny żabieńcowatej jest żabieniec babka lancetowata (Scrophularia nodosa). Jest to roślina występująca w Polsce, która posiada charakterystyczne kwiaty w kształcie żabiej głowy. Inne przykłady to m.in. żabieniec syberyjski (Veronica gentianoides), żabieniec alpejski (Veronica alpina) czy też żabieniec żółty (Veronica chamaedrys).Znaczenie dla przyrodyRośliny żabieńcowate (...)

pagerowych
(...) także nie jest często stosowane w codziennym języku. Jednakże, można przypuszczać, że jest to odmiana słowa "pagerowy".Słowo "pagerowy" pochodzi od angielskiego wyrazu "pager", który oznacza urządzenie służące do odbierania krótkich wiadomości tekstowych. W przeszłości, pagers były bardzo popularne, szczególnie wśród pracowników służb ratunkowych oraz biznesmenów. Dzięki nim, można było szybko i dyskretnie przekazać ważne informacje.Pagerowy jest przymiotnikiem, który odnosi się do czegoś lub kogoś związanego (...)

obciosującemu
(...) do sylwetki klienta poprzez usunięcie nadmiaru materiału lub skrócenie długości. W przypadku produkcji mebli, obciosującemu odnosi się do przycinania elementów drewnianych lub tapicerowanych, aby pasowały do określonego pomieszczenia lub stylu wnętrza.Obciosującemu w literaturzeW literaturze, obciosującemu może dotyczyć procesu redagowania tekstu lub tworzenia skróconych wersji dłuższych dzieł. Może to być także stosowane w przypadku tłumaczenia tekstów, gdzie konieczne jest dostosowanie długości tekstu (...)

sacharymetrem
(...) odczytać zawartość cukru w roztworze na podstawie wskazanej przez pływak jednostki na skali.ZastosowanieSacharymetr jest niezbędnym narzędziem w przemyśle spożywczym, gdzie wykorzystuje się go do pomiaru zawartości cukru w sokach, napojach, mleku czy słodkich przetworach. W laboratoriach chemicznych, sacharymetr jest wykorzystywany do monitorowania procesów fermentacji czy oznaczania zawartości cukru w różnego rodzaju roztworach. W domowych warunkach, sacharymetr jest przydatny do kontroli zawartości (...)